העיסוי ותרומתו

העיסוי והיתרונות בעיסוי מקצועי הוליסטי

העיסוי מהווה טיפול יעיל ומהנה לגוף ולנפש. טיפול בעיסוי משפר מחזור הדם במיוחד באיזורים הפחות פעילים בגופנו, משחרר כאבים ומתחים הן ע”י פירוק “סתימות” ו”התקשויות” והן ע”י שיחרור אנדורפינים בגופנו, מחזק את השרירים ע”י הלחץ עליהם, מגמיש את המפרקים ומערכת השלד הן בשל טכניקות תנועתיות (בעיקר מהעיסוי התאילנדי) והן בשל המרצת מחזור הדם למפרקים ולעצמות, מחזק את מערכת הלימפה ומנקה את הגוף מרעלים ובכך גם תורם לחיזוק המערכת החיסונית, לרעננות, נינוחות וכל זאת תוך הנאה רבה.

מגע עור בעור, חום וקירבה אנושית, massageמשחררים למחזור הדם חומרים פעילים (כגון אנדורפין, סרוטונין, דפמין ועוד) שבנוסף לתועלת הפיזית הרבה (ניקוי הדם, חיזוק המערכת החיסונית ועוד) מגבירים את תחושת האושר, מונעים דיכאון, מפחיתים חרדות ומסייעים לשיפור השינה. קבלת עיסוי באופן קבוע עוזר רבות לשמור על אורח חיים איכותי. זכרו נפש בריאה בגוף בריא זה התשובה לחיים בריאים וטובים יותר.

קיימות טכניקות עיסוי שונות כאשר המפורסמת והמקובלת שבהן היא טכניקת העיסוי השבדי המבוססת על עבודה עם כפות הידיים החל ממגע מלטף ומרגיע על פני העור ועד טיפול עמוק אל תוך השרירים. המאפיין את העיסוי השבדי הוא קצב רגוע יחסית וטיפול בשכבות החיצוניות של השרירים.

שיטות עיסוי מוכרות נוספות הן העיסוי הצרפתי, העיסוי הסיני והעיסוי התאילנדי. העיסוי הצרפתי כולל 16 טכניקות המתבצעות בדיוק רב, בקצב נמרץ, על איזורי גוף קטנים, בזה אחר זה. טכניקות אלו כוללות ליטופים מהירים, לחיצות בתנועה, לישות, מכות שיחרור שונות ורטיטות. בשל הקצב המהיר הוא משמש לרוב כעיסוי ספורטיבי להמרצת מחזור הדם. העיסוי הסיני עושה שימוש ניכר בפרקי האצבעות, באגרופים ובמרפקים. עיסוי זה משמש כעיסוי רקמות עמוק ומסייע לשיחרור חסימות פיזיות ואנרגטיות. העיסוי התאילנדי מבוצע ללא שמנים, כאשר המטופל לבוש בבגדים נוחים. עיסוי זה כולל לחיצות ובעיקר מתיחות של אברי הגוף לכיוונים שונים ויש בו אלמנטים רבים הקיימים גם בשיאצו.

המושג “עיסוי הוליסטי” צמח בעקבות ראייה הוליסיטית (=כוללת) של האדם. ראייה זו תופסת את האדם כשלם המורכב ממכלול של מרכיבים. בינהם מרכיבים פיזים, נפשיים-רוחניים, אורח חיים ותזונה, פעילות גופנית וכו’. ייחודו של העיסוי ההוליסטי בכך שהוא מעודד את הגוף לטפל בעצמו והוא יעיל ביותר לאיזונו הגופני והנפשי של האדם.

על מנת לטפל בכל מטופל באופן שונה ובהתאם לנדרש, שילבתי טכניקות מכל סוגי העיסויים לשיטת הטיפול הכוללנית, אותה אני מכנה “עיסוי הוליסטי ומשולב“. עיסוי זה משלב באותו טיפול טכניקות שונות בעוצמות מגוונות לפי גופו של המטופל והבעיות מהן הוא סובל. עיסוי זה משחרר מתח פיזי ונפשי, מרגיע כאבי שרירים ומפרקים, מסייע לבעיות גב וצוואר, מגדיל את טווח התנועה ויכולת תפקוד האברים, משפר את זרימת הדם, מחזק את מערכת החיסון, מקל על כאבי ראש ומיגרנות, מסייע בהתאוששות מחולי ופציעה, מוריד מתחים ומאזן גוף ונפש.

רבים מזמינים מסאז’ מקצועי משולב בשל הרצון לחוויה קסומה לציון אירוע חשוב כגון יום הולדת, הצעת נישואין, חתונה, קבלת תפקיד חדש בעבודה, לקראת או אחרי מבחן חשוב ועוד. אחרים מזמינים את העיסוי כמענה לעומס גופני או נפשי, שמתבטא בכאבים ומתחים ופוגע באיכות החיים. לרוב אלו כאבי גב וצוואר, כאבי שרירים כתוצאה מאימון כושר או התקררות ועוד. אלו וגם אלו יהנו מעיסוי שיביא להפגת המתחים והכאבים, לרגיעה, נינוחות פיזית ונפשית ותחושת הנאה גדולה.

*** ניתן להזמין מסאז’ים גם בשעות מאוחרות. להזמנת עיסוי מקצועי הוליסטי התקשרי כעת – 052-2528464, או שילחי SMS או אימייל ואחזור אלייך.

לחצי כאן למחירון לטיפולי מסאז’ ומבצעים שונים.